نیاز به مصرف عایق ، همواره در ساخت و ساز برای جلوگیری از اتلاف انرژی ، تولیدکنندگان را بر آن داشتهتا بدنبال تامین بهترین محصول با کارآیی مناسب در صنعت ساختمان باشند.

نسل جدید عایق های تاسیسات با توجه به خواص فیزیکی و مکانیکی منحصر به فرد خود ، علاوه بر صرفه جویی در انرژی ، عمر طولانی عایق ، نصب آسان و کوتاه مدت ، حفظ محیط زیست ، انعطاف پذیری و وزن سبک عایق به صورت فوم الاستومریک مورد مصرف در تهیه مطبوع و تجهیزات سرمایشی ، می تواند بسیار مفید واقع گردد.

مزایای این عایق ها

  • به دلیل بسته بودن سلول های بافت سازنده این عایق ها در دمای صفر درجه،ضریب انتقال حرارتی آن معادل ۰/۰۳۲(W/mk) می باشد. همچنین این ساختار سلولی، نفوذ بخار آّ را می کاهد و در نتیجه این امر باعث حفظ خاصیت عایق در دراز مدت خواهد دبود.
  • این عایق ها مشتعل نشده و در آتش سوزی از پیشروی شعله جلوگیری نموده و اصطلاحا خود خاموش می باشند.
  • به دلیل بوی خاصی که از این نوع عایق ها متساعد می گردد و نیز موارد تشگیل دهنده آن، مانع جذب حشرات خواهد گردید و  از رشد با کتری ها و قارچ ممانعت می نماید.
  • عایق الاستومریک،مورد مصرف در سیستم های سرمایشی و گرمایشی بوده بنابراین یک عایق برودتی و حرارتی می باشد.
  • در برابر روغن و گریس بسیار مقاوم و نیز مواد شیمیایی و خورنده روی این عایق تاثیر گذار نخواهد بود.
  • آن پدیدار نخواهد شد و مشکل زنگ زدگی و نیاز به تعویض لوله ها در دراز مدت منتفی خواهد بود.
  • مقاومت در برابر اشعه و مقاومت به هوا از مزایای این عایق است.

این نوع عایق ها به طور معمول طیف دمایی -۴۰ تا +۱۲۰درجه سیلیسیوس را پوشش داده و بر خلاف عایق های سنتی ضریب انتقال حرارتی شان با افزایش دما تغیر نمی نماید.

نیاز به مصرف عایق، همواره در ساخت و ساز برای جلو گیری از اتلاف انرژی،تولید کنندگان را بر آن داشته تا به دنبال تامین بهترین محصول با کارایی مناسب در صنعت ساختمان باشند.

نسل جدید عایق های تاسیسات با توجه به خواص فیزیکی و مکانیکی منحصر به فرد خود،علاوه بر صرفه جویی در انرژی،عمر طولانی عایق،نصب آسان و کوتاه مدت، حفظ محیط زیست، انعطاف پذیری و وزن سبک عایق به صورت فوم الاستومری مورد مصرف در تهیه مطبوع و دتجهیزات سرمایشی، می تواند بسیار مفید واقع گردد.